Začal sa 52. ročník festivalu Bratislavské hudobné slávnosti

21.11.2016
Logo BHSV piatok 18. novembra sa otváracím koncertom v Slovenskej filharmónii začal už 52. ročník nášho najväčšieho a najvýznamnejšieho medzinárodného festivalu Bratislavské hudobné slávnosti (BHS). Tento ročník dramaturgicky reflektuje aj vrcholiaci Rok slovenskej hudby. Nad podujatím prevzal záštitu minister kultúry SR Marek Maďarič.

Festival BHS je špičkovým podujatím prezentujúcim vrcholné domáce a medzinárodné interpretačné umenie. Na Slovensko zavíta šesť zahraničných orchestrov a jeden večer bude venovaný aj klavírnemu recitálu legendárneho pianistu Borisa Berezovského.

V roku, keď Slovensko prevzalo po Holandsku Predsedníctvo v Rade EÚ, v sobotu 19. novembra symbolicky po prvý raz u nás vystúpil Royal Concertgebouworchestra Amsterdam. Zaujímavosťou tohto výnimočného večera bolo uvedenie projektu Side by Side, napĺňajúceho myšlienku „hudby bez hraníc“, keďpod dirigentskou taktovkou jedného z najžiadanejších súčasných svetových dirigentov Semyona Bychkova boli pri uvedení predohry C. M. v. Webera včlenení do svetoznámeho telesa aj mladí slovenskí hudobníci.  

BHS 2016 plagát

Organizátorom podujatia je Slovenská filharmónia. Program BHS bude trvať do 4. decembra 2016.

Bližšie informácie o festivale a program koncertov nájdete na: http://www.bhsfestival.sk/

 

referát styku s médiami MK SR

 << späť
Linky