Výstava poľských grafických symbolov

28.03.2017
SCD logoSymbol je jedným zo základných prvkov vizuálnej komunikácie. Abstraktné znaky, plastické metafory a grafické skratky slúžia ako slabiky či písmená v grafickom jazykovom systém, v ktorom sa zreteľne odráža história danej spoločnosti či krajiny.

Výstava poľských grafických symbolov je unikátny projekt, ktorý odhaľuje neznámy príbeh dizajnu grafických symbolov v komunistickom Poľsku v 50. a 60. rokoch, a zároveň prezentuje najnovšie a najzaujímavejšie poľské symboly a vizuálne identifikácie po roku 2000. Výstava poľských
grafických symbolov teda prináša rekonštrukciou legendárnej expozície, ktorá obsahovala modernistické symboly z rokov 1945 – 1969, pričom jej súčasťou sú tiež moderné logá a branding z rokov 2000 – 2015.

Výstava tak približuje históriu poľskej úžitkovej grafiky a ukazuje jej súčasnú tvár. Zároveň konfrontuje úspechy poľských nestorov dizajnu s najnovšími prácami z tejto oblasti grafického dizajnu.

Miesto: Satelit, galéria dizajnu SCD, Hurbanove kasárne, Kollárovo nám. 10, Bratislava
Otváracie hodiny: 13.00 – 18.00, okrem pondelka
Trvanie: 30. marec – 23. apríl 2017
Vernisáž: 29. marec 2017 (streda) o 17:00 hod.


Kurátori výstavy: Patryk Hardziej, Rene Wawrzkiewicz.

Rada konzultantov: Ryszard Bojar, Marta Gawin, Viktoriya Grabowska, Michał Łojewski, Katarzyna Roj, Kuba Sowiński a Marcin Wolny


Spolupráca pri tvorbe výstavy: Tomasz Chądzyński, Piotr Chuchla, Ewa Chudecka, Aleksander Drożdżewski, Artur Jewuła, Tomasz Jurecki, Ksawery Kirklewski, Marta Kowalska, Adam Nowiński, Marianna Paszkowska, Patrycja Podkościelny, Marta Sarnowska, Szymon Sawicki, Jagoda Sosińska, Kaja Stępkowska, Piotr Śliżewski, Nikola Trojnar, Julek Wierzchowski, Zuzanna Zamorska.

Grafický symbol: Karol Śliwka

Organizátori: Poľský inštitút v Bratislave, Patryk Hardziej, Rene Wawrzkiewicz

Hlavní partneri projektu: Múzeum moderného umenia vo Varšave, Galéria Dizajn BWA Vroclav,

Centrum designu Gdyňa, Oldschool Logo, Design-Crit

Spolupráca: Slovenské centrum dizajnu – Galéria dizajnu SATELIT

Generálny partner SCD: J&T Banka

Hlavný mediálny partner: Designum

Mediálni partneri: Artplan, BKIS, Citylife, Designby, Kam do mesta, Obchodnaulica.sk, RTVS:

Rádio_FM

Kontakt pre médiá: Rene Wawrzkiewicz, rene@design-crit.pl

Viac informácií: www.owzg.pl

 << späť
Linky