Divadelný ústav pripravil výstavu venovanú Márii Kráľovičovej

29.05.2017
Pozvanka Divadelný ústav v spolupráci so Slovenským národným divadlom pripravil výstavu ČARY A STRETNUTIA pri príležitosti životného jubilea herečky Márie Kráľovičovej. Vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok 1. júna 2017 o 17.00 hod. vo foyeri Činohry Slovenského národného divadla.

Mária Kráľovičová oslávi v roku 2017 hneď dve jubileá. Jedno osobné a jedno pracovné. V neuveriteľnej kondícii a aktivite oslávi 7. júna deväťdesiat rokov a súčasne sedemdesiat rokov pôsobenia v Slovenskom národnom divadle.

Výstava ČARY A STRETNUTIA je venovaná predovšetkým hereckej ceste Márie Kráľovičovej. Mapuje všetky dôležité umelecké míľniky a rázcestia, na ktorých sa ocitla – od jej začiatkov v Slovenskom komornom divadle v Martine cez stretnutia s kmeňovými režisérmi Činohry SND, ktorí výrazne zasiahli do jej tvorivého profilu, cez zachytenie jej výnimočných divadelných postáv a kreácií po súčasné divadelné aktivity nielen na pôde Slovenského národného divadla. V menšej miere zachytáva aj pôsobenie herečky v rozhlase, vo filme a v televízii. Výstava prináša tiež pohľad do súkromia Márie Kráľovičovej, na ľudí a miesta, ktoré má rada a na ktoré rada spomína.

Výstavu ČARY A STRETNUTIA pripravil Divadelný ústav v spolupráci so Slovenským národným divadlom. Vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok 1. júna 2017 o 17,00 hod. vo foyeri Činohry Slovenského národného divadla a výstava bude prístupná do 30. júna 2017. Kurátorka výstavy je Zuzana Nemcová Gulíková a grafické riešenie pripravila Viera Burešová.

Divadelný ústav

 << späť
Linky