"; Ministerstvo kultúry SR - Aktuality ministerstva kultúry
 

DNI EURÓPSKEHO KULTÚRNEHO DEDIČSTVA 2017 PRVÝ RAZ AJ V UNIVERZITNEJ KNIŽNICI V BRATISLAVE - UKB aktívne prispeje k téme DEKD 2017: Pamiatky a príroda

13.09.2017
Sprístupnenie historickej Lisztovej záhrady. zdroj:UKBUniverzitná knižnica v Bratislave sa prvýkrát v svojej histórii aktívne zapojila do celoslovenského podujatia Dni európskeho kultúrneho dedičstva 2017 s ústrednou témou Pamiatky a príroda. V svojich priestoroch UKB pripravila pestrú paletu podujatí pre širokú verejnosť. Vstup na všetky podujatia je voľný. Univerzitná knižnica v Bratislave srdečne pozýva všetkých záujemcov o sprievodné podujatia DEKD 2017 vo svojich atraktívnych priestoroch v centre Starého mesta. Podujatia sme pripravili pre všetky vekové kategórie, tešíme sa na stretnutie s Vami!

 

DEKD 2017 v Univerzitnej knižnici v Bratislave (pdf, 764 kB)

UKB_banner_DEKD 2017 (pdf, 542 kB)

Historické záhrady a parky: Pamiatky a príroda

Odborná prednáška
Prednáša: Ing. Tamara Reháčková, PhD.

Streda, 13. 9., 18.00 h
Prednášková sála UKB, Ventúrska 11, Bratislava

Organizátor podujatia: Univerzitná knižnica v Bratislave
Partner podujatia: Národný trust, n.o.


Sprístupnenie historickej Lisztovej záhrady
so zaujímavým sprievodným programom

V dňoch 15. – 16. 9. 2017 od 10.00 do 18.00 hod.

Vchod z Klariskej ul. (vedľa bývalej reštaurácie U Dežmára)

Organizátor podujatia: Univerzitná knižnica v Bratislave
Partneri podujatia: Národný trust, Spoločnosť priateľov Univerzitnej knižnice v Bratislave


Univerzitná knižnica v Bratislave otvorí bránu do Lisztovej záhrady s malebným nádvorím hudobného pavilónu a s jedným z najkrajších výhľadov na Bratislavský hrad zo Starého mesta. Formou komentovaných výkladov priblíži históriu záhrady a pavilónu, v ktorom dlhé obdobie sídlil hudobný kabinet UKB.
Komentovaný výklad k histórii Lisztovej záhrady zabezpečuje Národný trust, n.o. a bude prebiehať v čase od 11.00 hod. každú nasledujúcu celú hodinu, posledný výklad o 17.00 hod.

Prednášky doplnia fotografie Lisztovej záhrady a Lisztovho pavilónu z archívu Univerzitnej knižnice v Bratislave zo 70-tych rokov 20. storočia, aj súčasných priestorov hudobného kabinetu UKB.

 

Počas sprístupnenia historickej Lisztovej záhrady pre verejnosť bude prebiehať výstava hudobnín a kníh s tematikou Franza Liszta. Prezentácia sprostredkuje aj vzťah hudobného génia Franza Liszta k Bratislave. Atmosféru dotvoria nahrávky Lisztových kompozícií.

Súčasťou podujatia bude aj výstava s témou prírody v klasickej i populárnej hudbe. Hudobný kabinet UKB ponúkne pre návštevníkov podujatia audio a audio-vizuálne ukážky umeleckého spracovania fauny, flóry a ročných období zo svojho bohatého fondu.

Návštevníci si budú môcť zvoliť počúvanie hudby aj podľa vlastného výberu z ponukového „playlistu“ hudobného kabinetu. Výstavu budú ilustrovať originály aj reprodukcie obalov a notového materiálu, spolu s informáciami k svetoznámym hudobným dielam.


Kontakt / Univerzitná knižnica v Bratislave:


Ing. Silvia Stasselová
generálna riaditeľka
Univerzitná knižnica v Bratislave
02/20466222, 0905 657138
silvia.stasselova@ulib.sk

 

Univerzitná knižnica Bratislava

 << späť
Linky